»
Kolory profili okiennych

Kolory profili okiennych

Kolorowe projekty

Tak jak coraz bardziej kolorowy staje się świat wokół nas, tak też sukcesywnie zwiększa się popularność i udział w rynku okien kolorowych. Coraz bogatsza gama kolorystyczna okleinowanych profili oraz konkurencyjność cenowa stolarki plastikowej zdecydowały z pewnością o jej rosnącej od lat popularności i wyraźnej dominacji nad stolarką drewnianą.

W ostatnich latach wyraźnie zmienia się sposób myślenia o architekturze. Znajduje to przede wszystkim swój wyraz w poszukiwaniu zarówno w projekcie budynku, jak i w zastosowanych w nim produktach rozwiązań pozwalających nadać tym obiektom wyjątkowy i indywidualny charakter. W ślad za tym idzie coraz bogatsza oferta producentów różnego rodzaju materiałów budowlanych, którzy sukcesywnie poszerzają swoje oferty , tak by móc sprostać tym oczekiwaniom, a często również wręcz te nowe standardy, czy też mody tworzyć. Obok kształtu duży wpływ na oddziaływanie estetyczne okien i drzwi ma ich kolor. Jest on elementem fascynacji zarówno klientów kupujących okna, jak i architektów, którzy dzięki temu mogą nadać odpowiedni akcent projektowanym budynkom. Bezsprzecznie najlepsze projekty architektoniczne cechuje właśnie idealna harmonia formy i materiału. 

Nowa generacja kolorów – „Cool Colors“ und „Life-Like“

Obserwując zachodzące zmiany i chcąc dostarczyć producentom okien nowych argumentów w rozmowach z potencjalnymi klientami aluplast wprowadził do swojej oferty siedem nowych rodzajów folii dekoracyjnych do profili. 

biały (PVC)

ap01 dąb specjalny

ap02 dąb naturalny

ap05 mahoń

ap06 ciemny dąb

ap23 złoty dąb

ap15 oregon III

ap11 daglezja

ap27 orzech

ap28 walnuss terra

ap29 walnuss amaretto

ap30 ciemny zielony

ap32 ciemny czerwony

ap33 palisander

ap40 szary antracytowy

ap34 szary

ap41 stalowy niebieski

ap43 zielony

ap44 biały

ap47 brylantowy niebieski

ap49 kremowy

ap52 brzoza

ap60 szary antracytowy

ap61 szary

ap62 szary bazaltowy

ap63 aluminium szczotkowane

ap95 dąb khaki

ap88 kwarcowy szary